• Charakteristika materskej školy:

• História materskej školy sa začala písať 26. augusta 1979. Od roku 2005 sa materská škola stala právnym subjektom. V našej materskej škole máme hlavnú budovu na Kalinčiakovej ulici situovanú do dvoch pavilónov so samostatným vchodom. V každom pavilóne sa nachádzajú dve triedy:

Pavilón č. 1:

1. trieda: - počet detí 18 (mravčekovia)

2. trieda: - počet detí 20 (ježkovia)

Pavilón č. 2:

3. trieda: - počet detí 19 (myšky)

4. trieda: - počet detí 20 (včielky)

• Jednotlivé triedy slúžia aj ako spálne a zároveň aj ako jedálničky.

Fotodokumentáciu interiéru a exteriéru materskej školy - jednotlivých priestorov si môžete prezrieť v sekcii Interiér a exteriér materskej školy.

• Od 1. januára 2018 je súčasťou Materskej školy Kalinčiakova 1, 920 01 Hlohovec elokované pracovisko Vinohradská 7 a elokované pracovisko Pribinova 69.

• Zameranie materskej školy:

• Zameranie materskej školy je orientované na koncepciu tvorivo-humanistickej výchovy, ktorá vychádza z nativizmu a pedagogicky sa transformuje do humanistickej a personalistickej koncepcie výchovy a vzdelávania. Predstavuje koncepciu učenia sa a učenia, ktorá príčiny utvárania a rozvoja človeka (teda aj dieťaťa) hľadá a umiestňuje do vnútra jedinca. Koncepcia tvorivo-humanistickej výchovy zdôrazňuje vývinovú spontánnosť vo výchove, vnútornú motiváciu pri sebarealizácii dieťaťa, akceptáciu a slobodu.

Naša materská škola má veľmi dobré referencie. Najlepšie výsledky dosahujeme v oblasti rozvoja osobnosti dieťaťa a to i zásluhou úzkej spolupráce s rodinou. Na vytváranie pozitívnej klímy sa spolupodieľajú všetci zamestnanci našej materskej školy. Na kvalitnej príprave a plynulom prechode detí do základnej školy sa spolupodieľa i Centrum poradenstva a prevencie v Hlohovci.

• Spolupráca materskej školy:

• Naša materská škola má dobrú spoluprácu s Mestskou knižnicou i so Základnou školou na Koperníkovej ulici v Hlohovci. Spoločne si plánujeme a realizujeme vzájomné návštevy a kultúrne akcie. Máme záujem, aby rodičia mali možnosť sa spoločne s nami zúčastňovať na dianí v materskej škole, aby mali možnosť spolupodieľať sa na tvorbe a plnení koncepčných zámerov rozvoja materskej školy. V našom záujme je, aby deti boli šťastné a rodičia spokojní, že je počas dňa o ich deti dobre postarané. Rodičom i starým rodičom v rámci spolupráce ponúkame rôzne aktivity, ktoré môžu spolu s deťmi prežiť, napr. Deň úcty k starším, Vianočná besiedka, Deň matiek, Deň otcov, otvorené hodiny. V popoľudňajších hodinách uskutočňujeme formou krúžkovej činnosti oboznamovanie s cudzím - anglickým jazykom.

• Projekty materskej školy:

• Materská škola Kalinčiakova 1, 920 01 Hlohovec je zapojená do projektov:

Program Zbierame použité batérie so Šmudlom spoločnosti DAPHNE - Inštitút aplikovanej ekológie. Ide o zážitkový program environmentálneho vzdelávania zameraný na triedenie a znižovanie odpadu z batérií. Získali sme Zelený certifikát, ktorý je potvrdením, že naša materská škola pristupuje zodpovedne k ochrane životného prostredia aj správnym triedením odpadov.

Interný projekt Rodič ako súčasť materskej školy - spoločné aktivity, besiedky, tvorivé dielne, výlety, nočný spánok, deň otvorených dverí, adaptačný proces, zhotovenie tabla, revitalizácia školského dvora i interiéru materskej školy spoločnými brigádami v spolupráci s rodičmi.

• Materská škola Kalinčiakova 1, 920 01 Hlohovec
        • 033/742 19 85, 0910 787 496